A Sásdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola egy zseniális ötlettel állt elő.
[cn-social-icon]
Bizonyára mindenki emlékszik arra, hogy régen a történelem dolgozatoknál, bizony nagy fejtörést tudott okozni egy-egy évszám. De nem csak a dolgozatoknál, hanem akár a felelésnél vagy csak simán órán is.
Nos, a Sásdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola megtalálta azt a módszert, amivel megkönnyítik a diákoknak az évszámok megtanulását.
Az ötlet egyszerű, de nagyszerű. az iskola lépcsőfokaira felírták az évszámokat, és így a diákok még lépcsőzés közben is láthatják azokat, ezzel akarva-akaratlanul is, beleég egy-egy évszám a tudatukba. Ráadásul egy történelem dolgozat előtt is jól jöhet, ha éppen lusták kikeresni a könyvből. egyszerűen csak megnézik a lépcsőn és kész.
Kedves olvasó! Ha szeretnél tőlünk értesítést kapni a friss hírekről, akkor kattints ide, és iratkozz fel az ingyenes értesítésünkre: http://www.netextra.hu/newsletter/
Az alapötlet állítólag egy pedagógustól jött, a lépcső másfél éve ilyen már, azonban még csak most híresült el. Az ötlet egyébként a diákoknak is tetszik, és az internetezők többsége is jó ötletnek tartja.
Ha a mi időnkben is ilyenek lettek volna a lépcsők, akkor valószínűleg mi is több évszámot jegyeztünk volna meg.
[cn-social-icon]