MEGOLDÓDHAT A MIGRÁNSVÁLSÁG?
Látszólag Politikusok hada keresi a megoldást a migránsválság leküzdésére, de jól érzékelhető, hogy – (vagy kompromisszum, vagy valódi akarat hiányában) nem születhet hosszú távú megoldás.
[cn-social-icon]
Nemrégiben a MailOnline számolt be arról, hogy az Európát is sújtó válsággal kapcsolatban egy Egyiptomi milliárdos megtalálta a megoldást. A Távközlés iparmágnás, Naguib Sawiris Úgy döntött, hogy vásárol egy, vagy két nagy szigetet, melyek külön államként működnének, és ezeken –a tervek szerint – nemcsak földet, de állásokat is biztosít a szíriai polgárháború elől menekülőknek, hogy új országot építhessenek maguknak.
Sawiris nem csak a válság gazdasági és politikai hatásait ismeri, de tisztában van azzal is, hogy az Európába induló menekültek közül eddig több mint 2300 ember vesztette életét a nyílt tengeren, vagy a szárazföli út során. (A videó után a cikk folytatódik)
Az Egyiptomi milliárdos közölte, hogy a szigetek vásárlására akár 100 millió dollárt is áldozna.
A friss információk alapján már fel is vette a kapcsolatot a Görög, illetve az Olasz kormányokkal annak érdekében, hogy a terveit megvalósíthassa. Az újságírók kérdésére elmondta, hogy azokban a térségekben „több tucat sziget” van, amelyek szóba jöhetnek, és alkalmasak lehetnek arra, hogy akár többszázezer menekültnek új otthont, hazát, és ezekkel együtt munkahelyeket is biztosítsanak.
Itt a családok valóban új életet kezdhetnének, az otthonaik mellett iskolákat, kórházakat és az élethez szükséges infrastruktúrát is kiépíthetnék.
Kedves olvasó! Ha szeretnél tőlünk értesítést kapni a friss hírekről, akkor kattints ide, és iratkozz fel az ingyenes értesítésünkre: http://www.netextra.hu/newsletter/
Bíztató jelek
Sawiris arról is beszámolt, hogy az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága közölte: együttműködne vele a projektben.
Mit tudhatunk az emberbarát milliárdosról?
Naguib Sawiris az Orascom TMT vezérigazgatója, a gigacég mobiltelefon-hálózatokat működtet a Közel-Kelet és Afrika több országában, valamint Dél-Koreában. Sawarisnek saját tévécsatornája is van Egyiptomban.
Bízzunk benne, hogy a globális politika valóban mögé áll és segíti az elképzelés megvalósítását, sőt azt továbbgondolva, közös pénzügyi kerettel újabb területeket biztosít a rászoruló családoknak. Neked mi ezzel kapcsolatban a véleményed? [cn-social-icon]